زیبایی زنان سلامت زنان

با رعایت چند نکته موهایی زیبا و لطیف داشته باشید

Close-up, beauty portrait of a young brunette woman with beautiful straight hair. Shallow DOF. Developed from RAW; retouched with special care and attention; Small amount of grain added for best final impression. Adobe RGB color profile.
نویسنده zan.14p.ir

۹ عادتی که باعث نازک شدن و خشکی موهای خانم ها شما می‌شوند:

ضخامت مو تاحدی بستگی به ژنتیک افراد دارد و شما نمی توانید چیزی را که با آن به دنیا آمده اید را تغییر دهید اما باید توجه داشت که عادات غذایی و نحوه ی زندگی نامناسب باعث نازک شدن مو می شود.

How to get smooth silky hair Here are 3 the best remedies!
اگر مى خواهيد موهايى سالم داشته باشيد و حجم آن را افزایش دهید به ۹ نکته ی زیر توجه کنید:

۱⃣محکم بستن موها

محکم بستن موها به شکل دم اسبی یا بافت های محکم، باعث از بین رفتن فولیکول مو و آسیب های غیرقابل ترمیم به مو می شود. سعی کنید موهای تان را شل و به سمت پایین ببندید یا به راحتی آن را باز بگذارید. محکم بستن موها به مدت طولانی باعث یک نوع ریزش غیرقابل برگشت به نام traction alopecia می شود.

۲⃣حمام داغ

با آب داغ دوش نگیرید؛ زیرا گرمای زیاد باعث خشکی و شکنندگی مو می شود و در نهایت به موخوره می انجامد. هم چنین آب داغ، روغن طبیعی مو را از بین می برد که این امر موجب آسیب و ریزش مو می شود.shostan-moo-ba-ab-dagh

۳⃣بازی کردن و ور رفتن با موها

آیا شما نیز زمانی که مضطرب هستید با موهای تان ور می روید و آن را دور انگشتان تان می پیچانید؟ این کار منجر به نازک شدن و آسیب رساندن به مو می شود. یا با موهای تان ور نروید یا مجبورید با یک سر تاس و بدون مو زندگی کنید.

۴⃣آفتاب بیش از حد

اشعه uv نه تنها به پوست بدن تان آسیب می رساند، بلکه به موهای تان نیز صدمه می زند. قرارگرفتن در معرض اشعه uv به مدت طولانی باعث ضعیف شدن و حتی ریزش مو می شود. پس زمانی که در معرض نور خورشید قرار دارید با یک کلاه یا روسری موهای تان را بپوشانید.

۵⃣منظم نشستن موها

نشستن مو به مدت طولانی باعث ضعیف شدن موها می شود. اگر موهای تن را به طور منظم نشویید، محصولاتی که روی موهای تان استفاده کرده اید و همچنین سلول های مرده باعث مسدودشدن فولیکول مو و کند شدن رشد مو می شود.
Man taking a shower
۶⃣رژیم های سخت

رژیم های سرسخت همان طور که کمرتان را باریک می کند، موهای تان را نیز نازک می کند. موهای شما به تغذیه نیاز دارد و اگر به آن ها نرسید، دچار ریزش مو می شوید. درواقع یکی از علائم بیماری بی اشتهایی عصبی، ریزش مو است.

۷⃣درست رفتار نکردن با موهای خیس

موی خیس بسیار شکننده تر و حساس تر از موی خشک است، پس با ملایمت موهای خیس تان را خشک کنید. به آرامی با یک حوله، آب موهای تان را بگیرید؛ زیرا محکم کشیدن حوله بر سر باعث شکستن ساقه های مو و صدمه دیدن فولیکول مو می شود.

۸⃣استفاده از محصولات نگهدارنده‌ی حالت مو

تافت ها و ژل هایی که مو را به مدت طولانی خشک می کند، مو را سفت و انعطاف ناپذیر می کند که در این حالت مو بسیار شکننده تر است. اگر در این حالت موهای تان را شانه کنید، مطمئن باشید که آن را از ریشه در می آورید.estefade-az-mahsolat-arayeshi

۹⃣خراشیدن سر

اگر در ناحیه پوست سرتان احساس خارش می کنید، شامپوی تان را عوض کنید و از شامپویی استفاده کنید که مناسب پوست حساس باشد. اگر مشکل خارش سرتان برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید. هرگز پوست سرتان را نخراشید زیرا این کار باعث آسیب رساندن به فولیکول مو می شود.

دانشنامه تصویری زنان

درباره نویسنده

zan.14p.ir

نظرات