زیبایی زنان

با چند ماسک طبیعی،جای جوش را سریع درمان کنید

mask-tabiei-soorat
نویسنده zan.14p.ir

ماسک های طبیعی و خانگی درمان های مفیدی برای از بین بردن جوش و آکنه های صورت هستند.و امروز توانسته اند جای داروهای شیمیایی را بگیرند و بدون هیچ گونه عوارضی صورت را شاداب و شفاف کنند.

آب لیمو برای پاک سازی جای جوش

شما برای استفاده از این ماسک به گلوله های پنبه و لیمو نیاز دارید. مقداری آب لیمو روی پنبه بریزید و آن را روی جای جوش بزنید، مدتی روی پوست نگاه دارید و در انتها با آب ولرم بشویید.

mask-zibaiee-soorat
درمان جای جوش گلاب و روغن چوب صندل

گلاب خاصیت تغذیه پوست و از بین بردن باکتری دارد و به گزارش پرشین وی چوب صندل نیز با خاصیت خنک سازی موجب کاهش التهابات پوست می شود. برای این ماسک نیاز به روغن چوب صندل و گلاب دارید. آن دو را مخلوط کنید تا شبیه یک خمیر شود سپس آن را روی جای جوش زده و یک شب تا صبح آن را نگاه دارید. سپس صبح روز بعد با آب خنک بشویید.
روغن زیتون برای پاک سازی جای جوش

روغن زیتون خواص متعددی از جمله قابلیت پاک سازی جای جوش را دارد و به عنوان یک آنتی اکسیدان و لوسیون طبیعی روی پوست عمل می کند. شما باید صورت خود را با آب ولرم شسته و سپس آن را خشک کنید. مقداری روغن زیتون روی دست ریخته و سپس به آرامی روی جای جوش ها را ماساژ دهید و سپس به مدت ۲ ساعت صبر کنید. سپس صورت را با یک مایع شستشوی صورت حاوی گلیسیرین بشویید. این فرآیند را باید تکرار کنید تا شاهد نتایج آن شوید.

ماسک موز و عسل، ماسک ماست و لیمو و ماسک سفیده تخم مرغ پیشنهادهای رایجی برای پوست های چرب محسوب می شوند:

ماسک موز و عسل: برای تهیه این ماسک باید نصف موز له شده را با یک قاشق چایخوری عسل به خوبی مخلوط کنید و این مخلوط را آنقدر هم بزنید تا خمیر یکدستی در اختیار داشته باشید. حالا این خمیر را حدود یک ربع روی صورتتان بگذارید، چشم هایتان را ببندید و در این مدت حرف نزنید تا عضله های صورتتان تکان نخورند. سپس پوستتان را با آب ولرم بشویید.mask-zibaiee-poost

ماسک ماست و لیمو: یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و ترجیحا ترش را با یک قاشق غذاخوری آبلیموی ترش مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورتتان بگذارید و سپس با آب ولرم آن را بشویید. استفاده از این ماسک در کاهش التهاب جوش های قرمز پوست های چرب بسیار موثر است.

ماسک سفیده تخم مرغ: تهیه این ماسک بسیار ساده است. فقط کافی است که یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید و آن را به مدت نیم ساعت روی پوست صورتتان قرار دهید. سپس ماسک را با آب ولرم بشویید. ماسک سفیده تخم مرغ باعث شفاف و شاداب شدن پوست های چرب می شود و آن را سالم تر و درخشان تر از قبل نشان می دهد. استفاده مداوم از ماسک سفیده تخم مرغ در زمستان باعث ایجاد مانعی بین پوست و سرمای بادهای زمستانی می شود و به این ترتیب صورت ما از شر آسیب بادهای سرد بیشتر در امان می ماند.

 

درباره نویسنده

zan.14p.ir

نظرات