سلامت زنان

زنان بیشتر از مردان در معرض خطر ابتلا به اضطراب هستند

woman-anxious
نویسنده رویا
زنان بیشتر از مردان در معرض خطر ابتلا به اضطراب هستند
تحقیقات نشان داده است که زنان زیر ۳۵ سال که در کشورهای توسعه یافته زندگی‌ می‌کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به اضطراب هستند. با بررسی تحقیق انجام شده می‌توان دریافت که احتمال اضطراب در زنان دو برابر بیشتر از این احتمال در مردان و جوانان، اعم از زن و مرد، زیر ۳۵ سال است. به علاوه مشخص شده است که مردم اروپای غربی و آمریکای شمالی بیشتر از مردم سایر کشورها به این مشکل دچار می شوند.
woman-anxious_

اختلالات اضطراب موجب می‌شود افراد مبتلا به بیماری قلبی و سرطان یا حتی باردار تحت فشار بیشتری قرار بگیرند. محققان یک بررسی جهانی انجام داده اند. از بیش از ۱۲۰۰ مورد، آنها ۴۸ مورد را که با معیارهای آنها مطابقت داشتند، شناسایی کردند. این بررسی‌ها نشان داد احتمال اینکه افرادی که به سایر بیماری‌ها مبتلا هستند، دچار اختلالات اضطراب شوند، کمتر است. برای مثال، حدود یک دهم از افراد بزرگسال مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی که در کشورهای غربی زندگی می‌کنند، به اختلال اضطراب مبتلا هستند، و میزان اضطراب در بین زنان بیشتر از مردان است. افراد مبتلا به ام اس بیشتر از سایر افراد به این مشکل دچار می‌شوند به طوریکه از هر سه نفر یک نفر به اختلال اضطراب مبتلا است.

اختلالت اضطراب می‌تواند زندگی را به شدت دشوار کند و باید افراد بدانند که این بیماری چقدر شایع است و کدام دسته از افراد در معرض خطر بیشتری قرار دارند. محققان با جمع‌آوری تمام این داده‌ها مشاهده کردند که این اختلالات در بین تمام گروه‌ها شایع است اما زنان و جوانان به طور نامتناسبی به آن مبتلا می‌شوند. به علاوه، افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن به میزان مشخصی در معرض خطر ابتلا به اضطراب هستند و فشار زندگی روی آنها دو برابر می‌شود.

 

woman-anxious

با این حال، تجزیه و تحلیل‌ها نشان داده است که داده‌های برخی از جمعیت‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. برای مثال جوامع در حاشیه مانند فرهنگ‌های بومی در آمریکای شمالی، استرالیا و نیوزلند، و نیز مصرف‌کنندگان مواد مخدر، جوانان خیابانی و غیره. تحقیقات زیادی درباره این گروه‌های جامعه انجام نشده است و باید به این دسته از افراد نیز پرداخته شود.

دانشنامه تصویری فارسی

درباره نویسنده

رویا

من رویا هستم یک زن ایرانی در نظر دارم آرشیو کاملی از زنان برتر و موفق دنیا را در این سایت گردآوری کنم امیدوارم این کار انگیزه ای باشد برای باورکردن زنان هم نوع من تا در مراحل زندگی شان موفق تر باشند با نظراتتان منو همراهی کنید

نظرات