بیوگرافی ها زنان آمریکا ملیندا فرنچ گیتس

ملیندا گیتس همسر بیل گیتس مدیر سابق برخی از محصولات شرکت مایکروسافت

Melinda-French-Gates-5
نویسنده رویا

ملیندا فرنچ گیتس (به انگلیسی: Melinda French Gates) همسر بیل گیتس و مدیر سابق برخی از محصولات شرکت مایکروسافت است وی در سال ۲۰۱۳ از سوی مجلهٔ فوربس بعد از آنگلا مرکل و دیلما روسف به عنوان سومین زن قدرتمند جهان شناخته شد.

Melinda-French-Gates-5

تولد و تحصیلات

ملیندا در شهر دالاس در ایالت تگزاس در آمریکا به دنیا آمد. او دانشجوی نمونه در آکادمی اورسولین بود، مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد از دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۶ میلادی، و مدرک MBA را از مدرسهٔ تجارت فوکوآ دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۷ میلادی دریافت کرد. او بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ میلادی عضو هیأت مدیره دانشگاه دوک بود. بیل و ملیندا یکدیگر را در انتشارات مایکروسافت در سال ۱۹۸۷ میلادی در منهتن ملاقات کردند.

Melinda-French-Gates-4

کار در مایکروسافت

اومدیر سابق چند واحد از محصولات مایکروسافت از قبیل پابلیشر (به انگلیسی: Publisher)، مایکروسافت باب (به انگلیسی: Microsoft Bob)، انکارتا (به انگلیسی: Encarta) و اکس‌پدیا (به انگلیسی: Expedia) بوده است.

Melinda-French-Gates-3

ازدواج و فرزندان

او در سال ۱۹۹۴ میلادی با بیل گیتس مؤسس، مدیر عامل، و مدیر بخش نرم‌افزار شرکت مایکروسافت ازدواج کرد. آنها سه فرزند به نامهای جنیفر کاترین گیتس (۱۹۹۶ میلادی)، روی جان گیتس (۱۹۹۹ میلادی)، و فوب آدل گیتس (۲۰۰۲ میلادی) دارند.

Melinda-French-Gates-2

قدردانی

در دسامبر سال ۲۰۰۵ میلادی، او و همسرش همراه با بونو عضو اصلی گروه موسیقی ایرلندی یوتو، در مجله تایم به‌عنوان اشخاص برتر سال انتخاب شدند. ملیندا گیتس مدال آزادی دولت اسپانیا را در ۴ ماه مه سال ۲۰۰۶ میلادی برای فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش دریافت کرد.

05252011_BillAndMelindaGatesPortrait_300

ملیندا گیتس که با کمک بسیاری دیگر از افراد در تلاش برای حل برخی از معضلات مهم دنیا است، انجام می‌دهند. «آقا و خانم مایکروسافت» در حال حاضر مشغول مبارزه با بیماری مالاریا، فلج اطفال و سایر بیماری‌ها هستند. آنها همچنین نگاه ویژه‌ای به اصلاحات آموزشی در آمریکا دارند.

Melinda-French-Gates-1

با تشکر دانشنامه تصویری فارسی

درباره نویسنده

رویا

من رویا هستم یک زن ایرانی در نظر دارم آرشیو کاملی از زنان برتر و موفق دنیا را در این سایت گردآوری کنم امیدوارم این کار انگیزه ای باشد برای باورکردن زنان هم نوع من تا در مراحل زندگی شان موفق تر باشند با نظراتتان منو همراهی کنید

نظرات