بیوگرافی ها زنان آلمان هایدی مور

هایدی مور برترین بازیکن زن فوتبالیست قرن ۱۹ اروپا

هایدی-مور-Heidi-Mohr-14p-ir-
نویسنده رویا

هایدی مور(به آلمانی : Heidi Mohr،زادهٔ ۲۹ مه ۱۹۶۷) بازیکن پیشین فوتبال اهل کشور آلمان است.

هایدی-مور-Heidi-Mohr-14p-ir-

به عنوان بازیکن فوتبال وی به دلیل توانایی به زدن شوت با هر دو پا و سرعت خود مشهور بود.در سال ۱۹۹۹ وی از طریق رای گیری به عنوان بازیکن قرن اروپا انتخاب شد.

هایدی-مور-Heidi-Mohr-14p-ir     هایدی-مور-Heidi-Mohr-14p-ir-4

پیشهٔ باشگاهی

او در بوندسلیگا زنان همراه با تیم های باشگاه فوتبال تی او اس آربراک و نیدرکرچن و اف. اف. سی فرانکفورت بازی کرد.او پنج سال پیاپی به عنوان بهترین گلزن بوندسلیگا از سالهای ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۵ شناخته میشد.

هایدی-مور-Heidi-Mohr-14p-ir-1

تیم ملی

هایدی مور اولین بازی ملی خود را برای تیم آلمان در تاریخ ۱۹ مه ۱۹۸۶ و در مقابل تیم ملی فوتبال زنان نروژ انجام داد.وی دارای ۱۰۴ بازی برای تیم ملی فوتبال زنان آلمان است و همراه با این تیم قهرمانی یوفا را در سالهای ۱۹۸۹ و ۱۹۹۱ بدست آورده است.

هایدی-مور-Heidi-Mohr-1

او ۸ بار در مسابقات زنان جام یوفا و ۱۰ بار در جام جهانی فوتبال زنان موفق به گلزنی شده است.هایدی مور با زدن ۸۳ گل رکورد بهترین گلزن تمامی دوران آلمان را تا سال ۲۰۰۵ ،که بیرگیت پرینتس این عنوان را از آن خود کرد، در دست داشت.آخرین بازی مور در ۲۹ سپتامبر و در مقابل تیم ملی فوتبال زنان ایسلند بود.

هایدی-مور-Heidi-Mohr-14p-ir-3هایدی-مور-Heidi-Mohr-14p-ir-2با تشکر دانشنامه تصویری فارسی

درباره نویسنده

رویا

من رویا هستم یک زن ایرانی در نظر دارم آرشیو کاملی از زنان برتر و موفق دنیا را در این سایت گردآوری کنم امیدوارم این کار انگیزه ای باشد برای باورکردن زنان هم نوع من تا در مراحل زندگی شان موفق تر باشند با نظراتتان منو همراهی کنید

نظرات