آزاده نامداری زنان ایرانی

آزاده نامداری ما اسم دخترمان را انتخاب کرده ایم

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_1
نویسنده رویا

آزاده نامداری ما اسم دخترمان را انتخاب کرده ایم

آزاده نامداری چند وقتی است که حاشیه های تبلیغاتی زیادی داشته است به دلیل معروفیت ایشان و طرفداران و دوستداران ایشان ما مصاحبه ای که در نیمه اول اردیبهشت با مجله خانواده سبز داشت را به انتشار گدتشته ایم امیدوارم لذت ببرید

 

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_1

 

در حقیقت آن پیام دوباره شما را یاد آقای عبادی انداخت؟

آزاده نامداری: البته ایشان می گویند که تماس نگرفتی اما من مطمئنم که یا زنگ زدم یا اس ام اس دادم و باز هم ارتباط ما قطع شد.

و این ارتباط قطع شد تا کی؟

آزاده نامداری: اواخر شهریور سال ۹۴ که خیلی اتفاقی همدیگر را دیدیدم. خیلی جالب است برای تان بگویم چون همه زندگی ام در ملا عام بود و همه حتی کسانی که مرا نمی شناختند به واسطه مصاحبه ای که با شما داشتم از ریز ماجرا خبر داشتند، ایشان همه چیزهایی که می خواستم بگویم را می دانستند ولی من هیچ اطلاعی از زندگی شان و این سال هایی که ندیده بودم شان نداشتم.

 

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_3

 

اصلا نمی دانستید آقای عبادی در این سال ها کجا بوده اند و چه کار کرده اند؟

آزاده نامداری: اصلا هیچ اطلاعی حتی کوچک از ایشان نداشتم. جالب بود که در نخستین برخورد، آقای عبادی هیچ صحبتی از گذشته نکردند و من برعکس شروع کردم به حرف زدن، مثل آتشفشان شروع به فوران کردم و اینکه نمی دانی چه بلایی سرم آمد و…

عین دو دوست قدیمی که بعد مدت ها دوباره یکدیگر را دیده اند؟

آزاده نامداری: بله و ما به سرعت و خیلی زود تصمیم گرفتیم اشتباهی را که چند سال قبل کرده بودیم جبران کنیم و این دفعه با هم ازدواج کنیم.

اما خیلی به سرعت تصمیم گرفتید ازدواج کنید؟

آزاده نامداری: بله و اواسط مهرماه ازدواج کردیم و دوماهی هم هست که زیریک سقف زندگی مشترکمان را آغاز کردیم.

چرا این قدر سریع؟

آزاده نامداری: ببینید وقتی من سجاد را دیدم اصلا احساس نمی کردم ما تازه به هم رسیده ایم و قرار است همدیگر را بشناسیم چون احساس آشنایی خیلی زیادی به هم می کردیم؛ به هر حال این اتفاق برایم آن قدر دلنشین بود که من برای خودم و زندگی ام با او صحبت کردم و هر دو طرف دلیلی برای مکث ندیدیم.

به خودتان نگفتید اجازه بدهیم مدت بیشتری با هم وقت بگذرانیم؛ شاید اصلا ما آدم های سابق نباشیم و طی این سال ها دغدغه هر دوی ما تغییر کرده باشد؟

آزاده نامداری: متاسفانه این چیزی که شما می گویید در کاراکتر من نیست و مطمئن بودم که هردوی ما داریم به هم راست می گوییم و هیچ دروغی به هم نگفته بودیم.

 به هر حال ۷ سال گذشته بود و شما بزرگتر شده بودید و کلی اتفاق در زندگی هر دوی شما افتاده بود؟

آزاده نامداری: ما دفعه قبل هم به خاطر اینکه از کاراکتر هم خوشمان نیامده بود، تصمیم نگرفته بودیم ازدواج نکنیم بلکه ما به خاطر شرایط چنین تصمیمی گرفته بودیم.

 

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_4

این ازدواج از نظر شما یک ازدواج عاشقانه است ؟

آزاده نامداری: من فکر می کنم عاشقانه است و در آن شکی ندارم و باید بگویم این آقای عبادی با شخصیت ۷ سال پیش شان یک تفاوت بزرگ دارند و با کلام خیلی خوب توضیح دادند که ما اشتباه کردیم و من خیلی راحت پذیرفتم.

نظر شما در این باره چیست آقای عبادی؟

سجاد عبادی: به نظر من هم این ازدواج عاشقانه و البته عاقلانه و منطقی است.

 

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_5

 

مگر ممکن است؟

سجاد عبادی: بله، چون من علاوه بر عشق و علاقه پیش آمده در مورد شخصیت و شناختم نسبت به ایشان با تحلیل و استدلال تصمیم گرفتم.

شما اصلا فرصت محاسبه داشتید که ببینید این ازدواج چقدر عاقلانه است؟

سجاد عبادی: من کلا چه این بار چه ۷ سال پیش کاملا محاسبه کرده بودم و شناخت ما بر مبنای بار اولی که آشنا شده بودیم پروسه کوتاهی نبود.

فکر نمی کردید تجربه ها ممکن است آدم ها را عوض کند؟

آزاده نامداری: ما وقتی دوباره همدیگر را دیدیدم شرح حالی از امروز و گذشته مان به هم دادیم و متوجه شدیم همان آدم های سابق هستیم؛ البته معتقدم این جزو معجزات خداوند است که برخی از آدم ها فرصت جبران اشتباهاتشان را پیدا می کنند و این فرصت برای همه پیش نمی آید که دوباره به هم برسند و خداوند را شاکرم دوباره چنین فرصتی به ما داد

خانواده هایتان چطور؟ آنها درباره این ازدواج سریع چه نظری داشتند؟

خدا را شکر هر دو خانواده همراهی مان کردند و سنگی جلوی پایمان نینداختند.

 

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_6

 

یعنی هیچ دغدغه ای نداشتند؟

طبیعتا همه پدر و مادر ها دغدغه دارند اما چون ایشان را از سال ها قبل می شناختند و در جریان خواستگاری شان بودند، موافقت کردند.

همان سال ها شما را ملامت نکردند که چرا پیشنهاد آقای عبادی را قبول نکردید؟

من شاید در برخی مواقع آدم زیادی مستقلی هستم و خب، بشخصه پیشنهاد ایشان را رد کردم و کلا پدر و مادر من خیلی به نظر من احترام می گذارند؛ بنابراین با توضیحات من خیلی زود قانع شدند.

 

 

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_7

خانواده شما چطور آقای عبادی؟ در باره این ازدواج دغدغه مهمی نداشتند؟

خانواده من در دوره گذشته به طور کامل اتفاقا مشوق و علاقه مند به این ازدواج بودند و خب، این بار هم خیلی کمک و من را همراهی کردند.

شما که به تشابهات و اشتراکات زیاد تاکید دارید، می توانید تعدادی از آنها را به ما بگویید؟

سجاد عبادی: دقیقا تاکید دارم کاملا با علم و فکر بوده و حتی بابتش یک لیست تقریبا بلندی تهیه کرده بودم. بگذارید چند تا از مهم ترین آنها را برای شما بگویم: استقلال شخصیت و حضور فعال در جامعه، نوع نگاه به زندگی و اهداف مشترک و بزرگ، دیدگاه ها و اعتقادات فرهنگی و اجتماعی، خانواده محور بودن و تناسبات خانوادگی، سطح تحصیلات، شباهت های شخصیتی که اتفاقا خانم نامداری هم در منزل و زندگی، شخصیت بسیار آرام و همراهی دارند و علاوه بر فعالیت های بیرونی تمامی امور خانه را هم مدیریت می کنند؛ البته اشتراکات ظاهری، دغدغه ها، دوستان مشترک و… هم از جمله دیگر موارد بودند.

خانم نامداری، به نظرتان آقای عبادی از کدام ویژگی شما خوشش می آید؟

آزاده نامداری: من فکر می کنم سجاد یک مادر خیلی فعال داشته است که در زمینه های مختلفی کار می کرده. ایشان از نظر شخصیتی بسیار جسور بوده اند و یک کاراکتر قابل احترام و متمایز از همسرشان داشتند که دارای جایگاه اجتماعی بالا و کلا آدمی خودساخته بودند و همیشه سجاد به نقشی که مادرش در خانواده و اجتماع داشتند افتخار می کردند؛ همچنین به خاطر چیزهایی که سجاد از مادرش تعریف می کند و از من هم می خواهد، احساس می کنم که زنی جسور و فعال را دوست دارد.

 

آقای عبادی از ابتدای مصاحبه می خواستیم از شما بپرسیم که شما آدم پولداری هستید؟

سجاد عبادی: نه؛ به هیچ عنوان و ما هم مثل قشر عظیم طبقه متوسط جامعه زندگی می کنیم.

آزاده نامداری: متوجه می شوم که می خواهید به کجا برسید چون با این سوال چند باری مواجه شده ام که تو با یک آقازاده ازدواج کرده ای و من توضیح دادم که اصلا لفظ آقازاده از کجا و برای چه کسانی ساخته شده است با آن تعاریف، سجاد به هیچ عنوان آقازاده محسوب نمی شود. به سجاد از پدرش یک نام نیک رسیده است و ابدا تا به حال نه یک شغل دولتی داشته است نه پول و نه هیچ رانت و امثال این چیزها و اگر سجاد در جایگاه فعلی است فقط با تلاش خودش، تحصیلاتش و حضور در فضای دانشگاه و کاملا شخصی و براساس زحمات خودش بوده است. من خودم بارها پیش آمده که از مجری بودنم مثلا در برابر جریمه شدن استفاده کرده ام اما ایشان هیچ وقت نخواسته که از نام پدرش سوء استفاده کند و اگر می خواست، می توانست الان یک شغل راحت دولتی داشته باشد و به علائقش در حوزه بین الملل بپردازد.

مراسم عروسی تان چه شکلی بود؟

آزاده نامداری: از آنجا که سجاد خیلی سنتی است و من هم یک خانواده کاملا سنتی دارم ما تمام مراحل را به صورت کاملا سنتی طی کردیم؛ از خواستگاری، بله برون، عقد، عروسی و همه مراسم سنتی این چنینی را کاملا برگزار کردیم.

واکنش مردم در این مدت که ازدواج کرده اید به چه صورت بوده است؟

سجاد عبادی: واکنش های مردم خدا را شکر خیلی خوب و مثبت بوده و همه به ما لطف دارند.

آزاده نامداری: در مجامع عمومی مثل همین جشنواره فیلم که چند روز قبل برگزار شد یا کنسرت، تئاتر یا جا های این چنینی که رفته ایم بسیار خوب و با احترام بوده است و به طرز عجیبی مردم وقتی من را در کنار سجاد می بینند می گویند چقدر دوست داشتنی هستید و چقدر به هم می آیید و این، احساس خوب را در من چندبرابر می کنند.

واکنش منفی هم داشته اید؟

آزاده نامداری: واقعا نداشته ایم.

در فضای مجازی چطور؟

آزاده نامداری: البته در فضای مجازی و خصوصا اینستاگرام نظرها مختلف است و هیچ وقت همه طرفدار تو نیستند.

آقای عبادی این واکنش ها شما را اذیت نمی کند؟

سجاد عبادی: در فضای مجازی شما به هیچ وجه نمی توانید اصل و فرع را از هم تشخیص بدهید و متاسفانه این همان معضلی است که در ابتدا هم خدمت تان گفتم. نقابی بر صورت زده شده که سره و ناسره را نمی توان تشخیص داد.

آقای عبادی هیچ وقت شده که به خانم نامداری بگویید فلان پست را از اینستاگرام پاک کن یا در مورد این مورد بخصوص اظهار نظر کن؟

سجاد عبادی: واقعیتش این است که من همیشه نظر می دهم و همیشه چه در مورد اینستاگرام یا مصاحبه ها و موارد شبیه به این با تفاهم و گفت وگوی مشترک مساله را حل می کنیم و هیچ وقت روابط ما بر اساس دستور یا توصیه مستقیم نبوده است.

آزاده نامداری: در حقیقت این صفحه اینستاگرام برای هردوی مان است.

آقای عبادی آخرین باری که از دست خانم نامداری عصبانی شدید کی بود؟ دوست داریم خیلی صادقانه جواب بدهید.

آزاده نامداری: یک بار که سجاد خواب بود من نیمه شب یک پست در اینستاگرام گذاشتم و وقتی فردا صبح از خواب بلند شد ناراحت شد. (خنده جمعی)

سجاد عبادی: یک دوره ای بود که من در دانشگاه به اینترنت دسترسی نداشتم. آن روز بعد که به خانه آمدم دیدم خانم نامداری یک پست گذاشته و تعداد لایک ها به سه، چهار هزار تا رسیده و متوجه شدم که ساعت دو نیمه شب آن پست گذاشته شده است. (خنده)

آزاده نامداری: خیلی وقت ها که سجاد می خواهد صبح ها سر کار برود یا شب ها قبل خواب می گوید تو رو خدا من فردا صبح بلند نشوم ببینم یک پست گذاشتی! (خنده)

اختلاف نظر جدی با هم دارید؟

سجاد عبادی: نه؛ اتفاقا خیلی کم که البته واقعا وجودش را برای رشد یک زندگی خیلی مفید می دانم.

آزاده نامداری: سجاد در خیلی از موارد زندگی چه کوچک چه بزرگ نگاه سنتی تری نسبت به من دارد؛ البته من هم سنتی بودن را دوست دارم ولی متاسفانه یا خوشبختانه سنتی زندگی نکرده ام؛ هر چند احترام به سنت ها همیشه اولویت زندگی ام بوده اما ما به توافق رسیده ایم که با هم کنار بیاییم و مشکلی نداریم. خدا را شکر توانستیم که علایق مان را به هم نزدیک کنیم.

در موارد دیگر زندگی چطور؟ مثلا به توافق رسیده اید که در آینده چند بچه داشته باشید؟

آزاده نامداری: خوشبختانه در این مورد با هم خیلی هم عقیده هستیم و بچه داشتن بخش مهم زندگی ام خواهد بود چون هم من و هم سجاد عاشقانه دوست داریم بچه داشته باشیم؛ البته وقتی جدی به موضوع نگاه می کنم می بینم چقدر مسوولیت سختی است و شاید آماده نباشم. همین چند روز قبل به سجاد می گفتم که من الان به تو تعهد دارم و باید بعد از بچه دار شدن به یک فرد جدید هم تعهد داشته باشم اما زمانی که حوصله ندارم این حرف ها بی معنی می شود.

به دنبال چه آینده ای هستید؟

سجاد عبادی: یک زوج موفق در زندگی، تحصیلات و تشکیل خانواده که بتوانند در حوزه هایی که علاقه و توانمندی دارند به بهترین شکل فعالیت کنند؛ همسرم در حوزه روانشناسی و خودم در حوزه بین المللی.

خانم نامداری فکر می کنید شما پنج سال بعد کجا هستید و چه می کنید؟

آزاده نامداری: من قطعا یک رمان نوشته ام و یک روانشناس هستم و ممکن است در آینده یک برنامه ثابت تلویزیونی در حوزه روانشناسی داشته باشم.

دوست دارید دختر داشته باشید؟

آزاده نامداری: بله.

اسمش را هم انتخاب کرده اید؟

بله اما نمی خواهیم الان بگوییم.

مادرتان در دوره اول با ازدواج تان موافق بودند ؟

سجاد عبادی: بله، خیلی خوشحال، مشوق و کاملا موافق بودند.

خانم نامداری شما هیچ وقت مادر آقا سجاد را دیده بودید؟

بله؛ خدمت شان رسیده بودم و ارادت قلبی زیادی نسبت به ایشان داشتم. الان هم اگر به خانه ما تشریف بیاورید بیشترین تصاویر و دست نوشته ها را از ایشان می بینید.

یادتان هست مادر آقای عبادی را سال های پیش کجا دیدید؟

آزاده نامداری: بله؛ در مراسم جشنی در یکی از دانشگاه ها که مادر و خواهر ایشان هم حضور داشتند.

شما در آن مراسم مجری بودید؟

آزاده نامداری: نه من هم دعوت شده بودم و مهمان همایش بودم.

 

Azadeh_Namdari_Hamsarash_14p_ir_8

آقای عبادی، بار دومی که شما خانم نامداری را دیدید یک تفاوت بزرگ در زندگی شان اتفاق افتاده بود و دیگر مجری تلویزیون نبودند برای شما چقدر این موضوع مهم بود؟

سجاد عبادی: شاید خیلی ها باورشان نشود اما من همان حس اولیه ای را که سال ها قبل داشتم دوباره نسبت به ایشان پیدا کردم و اصلا برایم فرقی نمی کرد که مجری تلویزیون هستند یا نه و من هیچ وقت آزاده نامداری را که در تلویزیون حضور دارد نمی دیدم. کاراکتر ایشان به عنوان مجری برای من هیچ وقت اولویت نداشته است بلکه شخصیت حقیقی و واقعی ایشان برای من همیشه اهمیت داشته است.

چه چیزی در شخصیت خانم نامداری دیدید که دوست داشتید با ایشان ازدواج کنید؟

سجاد عبادی: آدم ها وقتی در محیط هایی بزرگ می شوند که شبیه هم است و اشتراکات زیاد به ویژه فرهنگی با هم دارند، به هم تمایل پیدا می کنند و این شباهت ها در زمان های مختلف باعث می شود که بخواهند در کنار هم باشند.

خانم نامداری شما خودتان مشاور خانواده هستید و اگر کسی با مورد مشابه خودتان سراغتان بیاید و بگوید کسی که سال ها قبل به من پیشنهاد ازدواج داده بود دوباره چنین پیشنهادی داده است اما من به تازگی از یک زندگی ناموفق بیرون آمده ام حال چه کار کنم، چه مشاوره ای به او می دادید؟

آزاده نامداری: من به تازگی از زندگی قبلی بیرون نیامده بودم و دو سال از ازدواج سابقم گذشته بود و اگر مورد مشابهی با همین ویژگی ها از من مشورت می خواست حتما می گفتم بررسی کن و اگر همه چیز به نظرت درست و منطقی می آید ازدواج کن. در حقیقت من با غریبه ای که نمی شناختم قرار نبود ازدواج کنم و به خوبی ایشان را می شناختم و علاوه بر آن حس و انگیزه واقعی را دو طرفه می دیدم.

اگر بخواهید یک جمله برای پایان بگویید الان وقت مناسبی است.

سجاد عبادی: آدم ها در لحظه و آن زندگی می کنند و در طول زندگی تجربه هایی کسب می کنند که حتی ممکن است در گذشته شکست هایی هم داشته باشند و قطعا مهم این است که نگاه به آینده باشد و از اتفاقات خوب و بد که در گذشته افتاده درس بگیرند و در عمل این تجربه ها به درد آینده بخورد. به نظرم این موضوع خیلی مهم است که بدون توجه به حواشی با اراده قوی، تصمیم و عزم درونی و مشترک با یک هدف بلند به تشکیل زندگی بپردازید و یک ضرب المثل فرانسوی پایان حرف های من هدیه به خوانندگان شما:

هر اقبالی به موقع خود برای شخص صبور پیش خواهد آمد.

آزاده نامداری: یکی ازدوستانم در سال های دور حرفی به من زد که خیلی جدی اش نگرفتم اما این روزها خیلی به آن فکر می کنم و الان زمان مناسبی است که برای شما هم بگویم این دوست می گفت: در زمین طوری زندگی کنید که احساس کنید تنها هستید و آن موقع است که که با هیچ کس رقابت نمی کنید و در پی آن نیستید که دیگران چه می کنند. پس باید به خودتان بگویید که من تنها روی زمین هستم و هر روز در حال نقاشی کردن روزهای آِینده ام و خدا کمک می کند و خودم هم تلاش می کنم که نقاشی هایم رنگی باشد و درست از آب دربیاید. امیدوارم این اتفاق بیفتد و اگر روزی بچه دار شوم دوست دارم او هم به همین صورت زندگی کند چون با وجودی که دنیا سخت است و تلخ و گاهی دشوار من آن فانتزی را دوست دارم و در خودم نگه داشته ام و دوست دارم بچه ام هم در یک دنیای سراسر فانتزی بزرگ شود و خوشحال زندگی کند.

 

با تشکر دانشنامه تصویری فارسی

درباره نویسنده

رویا

من رویا هستم یک زن ایرانی در نظر دارم آرشیو کاملی از زنان برتر و موفق دنیا را در این سایت گردآوری کنم امیدوارم این کار انگیزه ای باشد برای باورکردن زنان هم نوع من تا در مراحل زندگی شان موفق تر باشند با نظراتتان منو همراهی کنید

نظرات